O firmie

 
  
 
Polska Press to jedna z wiodących grup prasowych w Polsce. Jesteśmy obecni na rynkach lokalnych. To, co nas wyróżnia, to bliska więź z Czytelnikami naszych tytułów. Piszemy o codziennych sprawach i problemach mieszkańców 10 regionów Polski.

 

 

Znakiem rozpoznawczym naszej marki jest nie tylko lokalność, ale także innowacyjność. Grupa aktywnie rozwija się, wykorzystując nowe technologie oraz wzbogacając swoją dotychczasową ofertę o inne media: prasę bezpłatną, regionalne portale internetowe, lokalne rozgłośnie radiowe czy agencje reklamowe.

 

 

Do Grupy należy 11 tytułów regionalnych o łącznej sprzedaży 312.438 egzemplarzy (rozpowszechnianie płatne ZKDP, średnia styczeń – grudzień 2008).  Grupa Polska Press jest również właścicielem czterech lokalnych rozgłośni radiowych, sześciu drukarni, agencji reklamowej "Gra" oraz jedenastu bezpłatnych tygodników – w Szczecinie, w Lublinie, w Koszalinie, w Słupsku, w Gorzowie, w Toruniu, w Białymstoku, w Rzeszowie, w Radomiu, w Kielcach i w Opolu. Obecnie każdy z naszych regionalnych tytułów posiada własny portal internetowy. W ramach grupy działa Centrum Usług Księgowych (z siedzibą w Bydgoszczy) – nowoczesna organizacja obsługująca wszystkie spółki wydawnicze. Wysoko wykwalifikowani pracownicy Centrum wspierają wydawnictwa regionalne swoją wiedzą w zakresie m.in. doradztwa podatkowego czy zarządzania środkami finansowymi.

Grupa należy do struktury Mecom Europe , którą tworzą cztery silne jednostki: Dania, Norwegia, Holandia oraz Europa Środkowa i Wschodnia.

 

 

Polska Press Sp. z o.o.
ul.Domaniewska  45
02-672 Warszawa
NIP:
522-01-03-609
REGON:
012047699
KRS:
2408
Wysokość kapitału zakładowego: 42 000 000,00